ВБО Рада захисту прав та безпеки пацієнтів 

Киев

Я хочу тут работать

ВБО Рада захисту прав та безпеки пацієнтів 

Всеукраїнська благодійна організація «Рада захисту прав та безпеки пацієнтів» (Рада) була створена в 2002 році. Діяльність Ради спрямована на сприяння розвитку охорони здоров’я, підвищення якості медичного обслуговування та лікування, поліпшення якості захисту прав і законних інтересів пацієнтів, сприяння впровадженню в практику нових методів лікування, здійсненню оздоровчої та наукової діяльності, підтримку та реалізацію ініціатив професійної медичної та юридичної спільноти щодо вирішення актуальних практичних і наукових проблем в сфері організації та надання медичної допомоги, а також поліпшення правового та соціального захисту пацієнтів та сприяння забезпечення законних інтересів медичних працівників.

 

Напрямки діяльності Ради:

  1. Надання юридично-консультаційної допомоги, в тому числі, складання правових документів, представництво в судах та будь-яких інших державних чи недержавних установах/організаціях як окремих пацієнтів, так і невизначеного кола пацієнтів, а також звернення до відповідних компетентних органів щодо притягнення до відповідальності осіб, що порушують права пацієнтів;
  2. Розробка пропозицій щодо внесення змін до діючого законодавства України;
  3. Аналіз та узагальнення законодавства та практики щодо способів захисту прав пацієнтів та інших актуальних питань в сфері організації та надання медичної допомоги населенню;
  4. Підготовка правових висновків (зокрема, Конституційному Суду України, РНБО України та в інші державні органи);
  5. Проведення тренінгів для юристів та медичних працівників та інші.

Рада тісно співпрацює з ВООЗ, Human Rights Watch, Всеукраїнською громадською організацією «Союз споживачів України», Міжнародним фондом допомоги хворим, Червоним хрестом України, є членом Всесвітнього Альянсу захисту прав пацієнтів, а також численними міжнародними та вітчизняними правозахисними та громадськими організаціями.


За 10 років роботи Рада допомогла зберегти здоров’я тисячам українських сімей, пролобіювали десятки законів та інших нормативних актів у сфері охорони здоров’я та захисту прав пацієнтів, посіла перше місце за показником цитованості у ЗМІ (більше 150 теле- і радіоповідомлень на рік) та стала єдиним неурядовим партнером у сфері охорони здоров’я Ради Європи в Україні.